The Boys – ciekawostki z serialu

The Boys jest adaptacją komiksów pod takim samym tytułem. Ich pomysłodawcą jest irlandzki scenarzysta Garth Ennis. Jego innym słynnym komiksem jest Kaznodzieja, który również został zekranizowany w postaci serialu, jednak z mniejszym sukcesem. Oto ciekawostki z serialu The Boys.

Punisher Kills the Marvel Universe

The Boys jest rozwinięciem pomysłu Gartha z jednego pierwszych komiksów stworzonych dla Marvela — Punisher Kills the Marvel Universe. W zeszycie tym rodzina Franka Castle ginie w wyniku akcji superbohaterów. Okazuje się, że ludzi, którzy stracili bliskich w podobnych okolicznościach jest więcej. Punisher zgadza się pracować dla tajnej organizacji zwalczającej superbohaterów. Od tej pory Pogromca systematycznie zabija wszystkich bohaterów Marvela. Na końcu przy życiu zostaje jedynie jeden bohater – Daredevil. Frankowi udaje się go pokonać, jednak z przerażeniem odkrywa, że zabił swojego przyjaciela z dzieciństwa. Widząc, że stał się, tym z czym walczy, postanowił zabić ostatniego żyjącego superbohatera – siebie.

Punisher kills marvel

Film The Boys

Komiks miał oryginalnie zostać zaadoptowany jako film. Reżyserem został Adam Mckay (Sukcesja). Niestety po kilku latach projekt utknął w piekle deweloperskim. Kilkanaście studiów odmówiło produkcji, gdyż obawiało się kategorii R (dla dorosłych), co w mniemaniu speców od marketingu oznaczało finansową porażkę. Dopiero kilka lat później filmy takie jak Deadpool i Logan udowodniły, że nawet z taką kategorią film superbohaterski może zarobić fortunę.

Problemy z cenzurą

The Boys został anulowany po zaledwie sześciu zeszytach. Wydawca uznał, że jest to dzieło zbyt brutalne, wulgarne i obsceniczne. Prawa autorskie wróciły w ręce twórców. Ci szybko znaleźli nowego wydawcę i praca została wznowiona. Łącznie powstały 72 numery.
Oprócz tego powstał 6-częściowy spin off serii zatytułowany Herogasm. Sprośny komiks opowiada o seksualnych wyczynach Siódemki. Udając, że mają misję ratowania świata, superbohaterowie udają się do należącego do Vought ośrodka wypoczynkowego, gdzie przez tydzień uczestniczą w orgiach. Herogasm został wykorzystany w szóstym odcinku trzeciej serii. W serialu wydarzenie jest organizowane przez byłych członków Payback.

Herogasm komiks

Mimo iż włodarze Amazona byli świadomi, że kręcą obsceniczny serial, niektóre sceny zostały przez nich zablokowane jako zbyt dosadne. Ofiarą cięć padła m.in. scena, w której Homelander masturbuje się na wieżowcu. Oryginalnie została ona nakręcona na potrzeby pierwszego sezonu. Dopiero po sukcesie pierwszej serii, pozwolono na użycie jej w sezonie drugim.

Simon Pegg

Jednym z bardziej znanych członków obsady jest Simon Pegg. Obecność aktora w obsadzie nie jest przypadkiem. Tworząc Hughiego, Garth Ennis wzorował się na wyglądzie Pegga. Aktorzy są bardzo przewrażliwieni na punkcie swojego wizerunku i w wielu przypadkach taka sprawa mogłaby się skończyć interwencją prawników. Pegg jednak nie tylko nie miał nic przeciwko, a nawet napisał wstęp do pierwszego albumu w serii. „The Name of the Game”. Pegg miał też okazję wcielić się w Hughiego w animowanym serialu, będącym spin offem – The Boys Presents: Diabolical

Simon pegg hughie the boys

 

Grający Hughiego Jack Quaid jest synem królowej kina romantycznego — Meg Ryan i aktora Denisa Quaida. Rodzice poznali się na planie thrillera D.O.A.

Liga Sprawiedliwości

Siódemka jest wzorowana na Lidze Sprawiedliwości, jednak niektóre postacie obdarzone zostały mocami Avengers i X-Menów. Homelander to oczywiście Superman. Queen Maeve to Wonder Woman. Black Noir jest połączeniem Batmana i Black Bolta. The Deep to parodia Aquamana. A-Train to Flash. Starlight jest połączeniem Dr. Lighta, Dazzler i Jubilee. Translucent wzorowany jest na Niewidzialnej Kobiecie z Fantastycznej Czwórki. W komiksach postać ta w ogóle nie występowała, a zamiast niej członkiem Siódemki był Jack From Jupiter, będący parodią Martian Manhuntera z uniwersum DC.

  Realia historyczne w Ghost of Tsushima

Do pierwowzoru nawiązuje fikcyjny film Świt siódemki, będący oczywistą parodią Ligii Sprawiedliwości Zacka Snydera. W serialu jest nawet mowa o wersji reżyserskiej tego filmu.

Różnice między komiksem a serialem

W przeciwieństwie do serialowego odpowiednika komiksowy Soldier Boy jest tchórzliwy i bardzo naiwny. W jednej ze scen został seksualnie wykorzystany przez Homelandera, który wmówił mu, że jest to „test” na zostanie członkiem Siódemki. Bohater nie posiadał też niszczycielskiego promienia wypalającego serum — jest to wymysł scenarzystów serialu. Inną różnicą, jest fakt, że Soldier Boy nie jest postacią a tytułem. W komiksowej mitologii było trzech kolejnych Soldier Boyów. Komiksowy Sodier Boy nie mści się na członkach swojej drużyny, gdyż to nie oni jego porzucili, tylko on sam uciekł. Członków Payback zabija Butcher.

W komiksach Stormfront jest mężczyzną. Pseudonim pochodzi od nazwy internetowego forum neonazistów. Komiksowy Stormfront był pierwszym super bohaterem. Z jego DNA stworzono kolejnych supków w tym Homelandera.

Stormfront komiks

The Depp jest oczywistą parodią Aquamana. Jednak jego komiksowy odpowiednik bardziej przypomina Black Mantę – przeciwnika Aquamana. Komiksowa wersja chodzi w starym stroju do nurkowania i twierdzi, że nie może zdjęć hełmu ze względu na klątwę. Pod względem charakteru, komiksowy Depp jest przeciwieństwem serialowego odpowiednika. Jest dojrzały, poważny i często zniesmaczony postępowaniem swoich towarzyszy. Jego największym zmartwieniem są za to pieniądze — często wszczyna kłótnie na temat podziału zysków.

the deep komiks
Starlight jest bardzo podobna do swojego komiksowego odpowiednika. Różnicą, jest scena przystąpienia do Siódemki. W serialu zostaje ona wykorzystana przez Deepa, a pozostali członkowie nie są nawet świadomi co zaszło. W komiksach Starlight została wykorzystana przez Homelandera, Black Noira i A-Traina.

Inne

Shawn Ashmore (Lamplighter) grał Icemana w serii X-Men. W serialu jego moc jest dokładnie przeciwna do mocy, którą posiadał w filmach. Moc władania ogniem posiadał jego odwieczny rywal — Pyro.

Zarówno Karl Urban (Butcher), jak i Antony Starr (Homelander) pochodzą z Nowej Zelandii. Obaj grali wcześniej w serialu Xena: Wojownicza księżniczka. Starr grał w nim dwie różne postacie, a Urban aż cztery.

 

2 komentarze

  1. Tak moze odbiegajac od tematu, ale nie widzialem historii firmy Microprose, legendarnej firmy. Czy powstanie taki artykul?
    Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *