Final Fantasy 7 Intermission – recenzja DLC do Final Fantasy 7 remake

Jak większość współczesnych gier, Final Fantasy 7 Remake doczekało się wersji rozszerzonej — Final Fantasy VII Remake Intergrade. Zmianami są tekstury w wyższej rozdzielczości, liczne usprawnienia graficzne nowe zdolności i materie. Najważniejszym dodatkiem jest jednak DLC do gry zatytułowany Intermission.

Akcja Intermission dzieje się równolegle do wydarzeń z FF7 – od momentu, gdy w wyniku eksplozji reaktora Cloud zostaje rozdzielony od reszty Avalanche, aż do zawalenia się Sektora Siódmego. Główną bohaterką jest pochodząca z Wutai Yuffie, wysłana do Midgar celem wykradzenia z siedziby Shinry cennej materii. Bohaterka trafia do siedziby Avalanche, gdzie zostaje jej przydzielony przewodnik — również pochodzący z Wutai Sonon Kusakabe.

 

Pod względem gameplayu dodatek nie wnosi nic nowego. Wciąż mamy do czynienia z systemem łączącym walkę w czasie rzeczywistym z pseudoturowym. Większość walk odbywa się niczym w grze hack and slash, z okazjonalnym spowolnieniem czasu celem wybrania odpowiednich zaklęć i lekarstw. Styl walki Yuffie jest szybszy i bardziej dynamiczny niż kolegów z Avalanche. Bohaterka jest wyposażona w shuriken, który nie tylko jest niezwykle przydatny w przypadku wrogów latających, ale i pozwala na niezwykle rozbudowane ataki typu kombo. Pojawiają się także nowe materie.

Większość odwiedzanych miejsc pochodzi bezpośrednio z oryginalnej gry. Zwiedzamy Sektor 7, fabrykę, a na końcu budynek Shinry. Nowych lokacji nie uświadczymy zbyt wiele. Dodano za to nowe wyzwania i minigierki, z których najbardziej znana fanom jest obrona Fortu Kondor. Jest to gra strategiczna, w której rozmieszczamy jednostki, aby powstrzymać fale nacierających zastępów wroga. Względem oryginału minigra została mocno rozbudowana. Pojawia się więcej jednostek, a zasady są bardziej skomplikowane. Oprócz tego powalczyć można w „wirtualnej” grze, w której walczymy z summonami.

FF7 INTERmission recenzja

Mocną stroną gry jest chemia pomiędzy głównymi postaciami. Yuffie jest hiperaktywa i zdziecinniała, a Sonson dojrzały i poważny. Trzeba przyznać, że jak na zaledwie cztery godziny gry, autorom udało się zgrabnie poprowadzić historie dwójki bohaterów i pokazać ich stopniową przemianę. Z czasem Yuffie zaczyna dostrzegać, o jak wysoką stawę toczy się gra i jak wiele mieszkańców cierpi z powodu działań chciwej korporacji, a Sonson zaczyna widzieć w bohaterce coś więcej niż tylko rozkapryszoną dziewczynkę i powoli przyzwyczaja się do jej dziwactw.

  Sherlock Holmes Chapter One: Saints and Sinners - recenzja DLC

scarlet ff7

Nagrodą za ukończenie kampanii jest kilka minut cutscenek pokazujących losy Clouda i spółki po opuszczeniu Midgar.

Jak zdobyć Intermission?

Jeśli kupiliście Final Fantasy VII Remake Intergrade dodatek macie za darmo w pakiecie. Jeśli natomiast jesteście posiadaczami podstawowej wersji to możecie dokupić Intermission jako płatne DLC – cena to około 100 złotych, aczkolwiek czasami w promocji spada nawet do 50. Posiadacze PS4 muszą się jednak obejść smakiem – opcja kupna pojawi się jedynie na konsoli PS5 i pecetach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.