Najciekawsze zwiastuny z Comic-Con 2019

Top Gun: Maverick

Z trailera możemy się dowiedzieć, że przez ostatnie 33 lata głównym zajęciem Mavericka było osiąganie najlepszych wyników i unikanie jak ognia awansu. Maverick po prostu chce dalej latać, a wyższy stopień posadziłby go za biurkiem. Dowódca, grany przez Eda Harrisa sugeruje, że czas wszelkiego rodzaju Mavericków dobiegł końca i nie są już potrzebni. Jak można się domyślić, wydarzy się jakiś incydent, który spowoduje, że będzie musiał on odszczekać własne słowa. Pytanie, czy twórcy pójdą w stronę filmu o przemijaniu w stylu Rocky Balboa, czy w radosną, bezmózgą rozpierduchę. Odpowiedź poznamy 17 lipca 2020.

It: Chapter Two

Z pewnością najbardziej wyczekiwany horror tego roku. Po 27 latach morderczy klaun wraca do Derry. Widzowie na Comic Con mieli okazję widzieć dłuższe wersje scen zaprezentowanych w zwiastunie i ich opinie są bardzo entuzjastyczne. Premiera 6 września 2019.

Snowpiercer

Snowpiercer to adaptacją francuskiego komiksu autorstwa Jacquesa Loba i Jean-Marca Rochette’a. Fabuła opowiada o świecie zniszczonym przez nową epokę lodowcową. Niedobitki ludzkości podróżują w pociągu, który utrzymuje ich przy życiu. Społeczeństwo zamieszkujące pociąg dzieli się na klasy. Najbardziej uprzywilejowani przebywają w przednich wagonach, gdzie korzystają z dostępnych luksusów, natomiast odizolowana od reszty biedota, przebywa w ostatnich wagonach w warunkach urągających ludzkiej godności.
Komiks został już wcześniej zaadaptowany przez południowokoreańskiego reżysera Joon-ho Bong jako film fabularny. Serial będzie mocno czerpał ze stylistyki używanej w filmie z 2013, rozbudowując pewne wątki. Pytanie, czy dostaniemy serialowe arcydzieło, czy odtwórczą papkę? Premiera wiosną 2020 na TBS.

Wiedźmin

Pierwszy zwiastun Wiedźmina od Netfixa budzi mieszane uczucia. Twórcy próbują jak najbardziej uciec od gier, robiąc wszystko po swojemu, niestety powoduje to, że zapowiedź wygląda jak zwiastun dowolnego amerykańskiego filmu fantasy. Premiera – jesień 2019.

Star Trek: Picard

Kontynuacja serialu Star Trek: Nastepne pokolenie. Oprócz Jeana Luc Picarda na pokład Enterprise powróci także Data oraz znana z Voyagera Siedem z Dziewięciu. Premiera na Amazonie na początku 2020.

  Recenzja serialu TY (You) od Netflixa (sezon 1)

https://www.youtube.com/watch?v=Uz01BA4LKSo

Watchmen

Serial ma stanowić kontynuacje wydarzeń opowiedzianych w komiksach i dziać się w czasach współczesnych. Za sterami Damon Lindelof — jeden z twórców serialu Lost. Premiera w październiku 2019 na HBO.

https://www.youtube.com/watch?v=1yKq1PRvPJQ

Westworld (sezon 3)

Sezon trzeci serialu pokaże nam rzeczywistość poza murami parku rozrywki. Premiera w 2020 na HBO.

21 Bridges

Stojący za największymi hitami MCU bracia Russo, powracają z thrillerem o policjancie granym przez Chadwicka Bosemana (Czarna Pantera) tropiącym zabójców policjantów. Premiera 27 września 2019.

The Walking Dead

Comic Con był niezwykle udany dla fanów The Walking Dead. Nie dość, że zaprezentowano zwiastuny obu seriali osadzonych w świecie wykreowanym przez Roberta Kirkmana, to jeszcze zapowiedziano film kinowy opowiadający o dalszych losach Ricka Grimesa.

Marvel Cinematic Universe

Podczas panelu poświęconemu kinowemu uniwersum Marvela, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy dotyczących czwartej fazy MCU.

Rolę Blade’a otrzymał zdobywca Oskara Mahershala Ali. Do kin trafią także filmy: Czarna Wdowa (maj 2020), The Eternals (listopad 2020), Shang-Chi and the Legend of Ten Rings (luty 2021), Dr Strange in the Multiverse of Madness (maj 2022), Thor: Love and Thunder, Strażnicy Galaktyki 3, Czarna Pantera 2 i Kapitan Marvel 2. Marvel wyprodukuje też seriale osadzone w MCU: Wanda Vision (2021), Falcon & Winter Soldier (jesień 2020), Loki (wiosna 2021), What if…? (lato 2021), Hawkeye (jesień 2021). Potwierdzono także, że do MCU zostanie wprowadzona Fantastyczna Czwórka oraz mutanci z X-men.

Wielcy nieobecni

Na imprezie zabrakło nowych materiałów o Death Stranding (oprócz prezentacji pudełka), oraz The Last of Us. Nie dowiedzieliśmy się także nic nowego o nadchodzacych filmach DC.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *