Home Sweet Home episode 2 – opis przejścia

Gra jest bezpośrednią kontynuacją części pierwszej. Tim budzi się w swojej sypialni, myśląc, że wydarzenia z poprzedniej części były tylko złym snem. Niestety bohater nie ma tyle szczęścia…

Po cutscence z Jane możemy pozwiedzać mieszkanie. W kuchni za lodówką stoi drabinka, którą możemy zabrać na piętro, aby zajrzeć do pudełka leżącego na szafie. Na parterze w biurze Jane, znajduje się butelka z alkoholem. Na prawo od drzwi wejściowych, na półce z książkami leży klucz do pokoju na piętrze (trzeba ukucnąć). W pokoju tym, na biurku leży pamiętnik Jane. Po jego podniesieniu bohater zostanie teleportowany.

Znajdujemy się w lesie. Na ziemi leży latarka. Teraz wystarczy iść przed siebie — ścieżka nie ma rozgałęzień. Po drodze miniemy obozowisko z włączonym radiem i będziemy musieli przejść pod przewróconym konarem. W końcu dojdziemy do urwiska, na którego skraju znajduje się drzewo. Gra mówi, że mamy je ściąć, niestety nie mamy piły ani siekiery. Po prawej stronie od drzewa leży bambusowy kij. Po jego zabraniu trzeba się wrócić. Zaraz za przejściem pod przewalonym drzewem znajduje się pień drzewa, w który wbita jest siekiera (trzeba patrzeć do góry). Jest ona za wysoko, aby ją sięgnąć, jednak bohater strąci ją bambusowym kijem. Teraz już można iść ściąć drzewo, które po obaleniu utworzy pomost nad urwiskiem. Po przejściu urwiska po prawej stronie znajduje się stolik i kapliczka. W kapliczce można zapisać stan gry.

CDN

  W lesie dziś nie zaśnie nikt - recenzja

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *